Kto je prítomný
Celkom je tu prítomných 3 užívateľov: 0 registrovaných, 0 skrytých a 3 anonymných.

nikto nie je prítomný

[ Zobrazi? celý zoznam ]


Najviac tu bolo súčasne prítomných 34 užívateľov dňa Ne február 07, 2010 11:02 pm.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Posledná téma

Prvý amatérsky návod

 :: basket

Goto down

Prvý amatérsky návod

Odoslať pre Anonymný za St júl 22, 2009 3:51 pm

pripravuje sa ... je trošku starý, ale lepšie než nič, berte zo s rezervou !!!

--------------------------------
Najprv:
klik sem pre češtinu do hry
(treba najprv instalovat greasemonkey a az potom jazyk... v tomto linku (na stranke) - trošku nizsie je cely navod)

a už aj tento doplnok
klik sem pre eRep PLUS

klik sem pre Zoznam plus vylepšení
Základ je toto:--------------------------------------------------------
Zdravie, wellness
--------------------------------------------------------
Máte život, zdravie, volá sa to aj v eng wellness. Max je 100, 0 je smrť (pozor, aj po roku v smrti sa da dat revital/oživenie).

Znižuje sa to najmä prácou, tréningom, cestovaním a keď nemáte žiadne jedlo, hladovaním. Väčšinou mínus 1, ale záleží od úrovne zdravia a náročnosti/úrovne vášho pracovného skillu/zručnosti. Napríklad práce v 1 hviezdičkovej firme je cca mínus 1 zdravie, v 3 hviezdičkovej mínus cca 3.
V dni bez jedla -4 zdravie (preto je dobré mať vždy aspoň najlacnejšie jedlo).

Jete jednoducho, niekedy začiatkom nového dňa zjete / spotrebuje sa jedlo, ktoré máte v sklade. Ak nemáte žiadne trpíte hladom. Jedlo si preto môžete kúpiť aj do zásoby, v sklade máte 20 voľných miest.

Zvyšuje sa to jedlom (čím kvalitnejšie (hviezdičky) tým viac + wellnessu/zdravia.
Dom tomu ešte pridáva na efekte, ale je moc drahý a lacné domy sa moc neoplatia.
Prvý dom odporúčam 3q=3hviezdy = cca 13-16 gold/zlatiek.

Najrýchlejšie (aj o +50 zdravia) sa zvyšuje zdravie liečením v nemocnici - na to treba žiť v krajine, kde je vojna a aktívny boj a hlavne aj v regióne, kde majú nemocnicu. (viac neskôr)

SLOVENSKO ma iba v CENTRAL REGIONE NEMOCNICU. Na zmenu vám treba letenky, pytajte si ju od organizacie SVOJPOMOCNE DRUZSTVO v hre.
Máme aj cvičné vojny, prakticky takmer nonstop.----------------------------------------------------
Práca
----------------------------------------------------
Za prácu máte prachy. Prácu vykonáte klikom na PRACUJ. Váš zamestnávateľ vám bude časom pridávať na plate, ak budete pracovať pri vysokom zdraví. Z úvodu nemôžete bojovať a teda nemáte právo sa riadne vyliečiť, ale o 6-7 dní hranie to už ide. Potom odporúčam pracovať pri zdraví na 90 !!


Prácu môžete mať v troch základných skilloch,ktorý z nich rozvíjate (prácou) ten rastie, čím je vyšší tým ste lepší roboš, tým viac vychlastáte :-D a vyprodukujete a tým dostanete vyšši plat.

Prácu si nájdete na menu - trhu práce.


Ale musíte si zvoliť filter na váš skill a vašu úroveň skillu. Inde sa nezamestnáte len tam, kde na to máte kvalifikáciu a bude voľné miesto, čiže uvidíte aspoň jednu ponuku :-)

Ak sa zamestnáte, máte 3 dni výpovednú dobu, tie dni musíte makať.... čiže keby ste chceli ísť inde, musíte 3 dni počkať. Výpovedná doba znamená, že výpoveď vám pôjde dať až o 3 dni, ale tie 3 dni kľudne pracujte. Resp. váš zamestnávateľ vás môže vyhodiť kedykoľvek, tak ak mu napíšte, tak to asi urobí, ak potrebujete.V červených vyberiete váš skill, najlepšie makať v jednom, ale ktorý si vyberiete je jedno. A potom vybrať úroveň vášho skillu. Aký máte teraz vy skill vidíte tam čo, je tá zelená čiara.

Kedy si na Slovensku dosť málo zarábalo a zlato (medzinárodná výmenná mena) stále až 90 korún. Dnes sa zarába porovnateľne so svetom a teda netreba cestovať do zahraničia, predsa len doma je doma aj novinky tu máte hlavne po slovensky. Zlato dnes 22.10.2009 stojí asi 44 korún. Máte teda nie len dobré platy aj silnejšiu menu.


Ako pracujete asi viete ako
- menu - firma - pracovať. Raz za deň.
Kto bude pracovať 30 dní vkuse (môže aj zmeniť robotu) dostane jeden raz +5 gold.

+5 gold dostanete aj za iné veci, napríklad za army skill 5, alebo za zvolenie do parlamentu a podobne... ale to neskôr.....


Dôležité veci o práci:

1. Pracujte s čo najvyšším wellness/zdravie, vtedy vám manažéri dajú vyšši plat sami, kedykoľvek ho môžu meniť.
Ak máte napr. iba 50 zdravia (max je 100) celá vaša produkcia ide krát 0,5 a taký pracovník je zbytočný :-(.
Zdravie si dáte hore ľahko aj za 1 deň na 100 cez liečenie, viac neskôr.

2. Keď pracujete zníži sa vám zdravie, ak máte nakúpené jedlo, samo sa vám minie - zjete ho, každý deň. Ale ak aj pracujete aj trénujete viac sa míňa zdravie, treba vám lepšie jedlo, aby vám zdravie neklesalo.

Z úvodu osobne odporúčam, chvíľu (napr. týždeň) teda netrénovať, kým: (možnosti)

- nie ste v CENTRAL SLOVAKIA a neúčastníte sa vojny a liečenia

- nevzrastie vám pracovný skill natoľko, aby ste si mohli kupovať drahšie jedlo a tým pádom sa udravili o viac - čiže vyrovnáte úbytok zdravia z práce a tréningu.

- nevybavíte si časté podarovanie od kamarátov - dary od nich vám zvyšujú zdravie alebo od organizácie SVOJPOMOCNE DRUZSTVO.koho zaujíma viac o ekonomike, tak tu je SKVELA STRANKA www.ereptools.pl-------------------------------------------------------
Vojna:
-------------------------------------------------------
Môžete bojovať v krajine, ktorá má vojnu, ale musí mať AJ aktívnu battle/boj. Také krajiny ako Rusko, Usa, Madarsko, Indonézia, či Rumunsko ju majú denne ale dnes môžme smelo povedať, že SLOVENSKO MA TAKMER NONSTOP VOJNU, i keď cvičnú (čiže nebojete aby niekto vyhral, tak je to nastavené :-) ), a tým sa dnes nemôžu pochváliť ani iné krajiny. V prípade vojny je jedno v ktorom ste regióne, vojna platí pre všetky regióny v krajine. Ale podstatne je, či ste v takom regióne danej krajiny, ktorá má postavenú nemocnicu.
Ak má, funguje tam liečenie, odporúčam iba nemocnice s 5 hviezdami, tá lieči zdravie +50. Nemocnica q1=1 hviezdička iba +10

SLOVENSKO má teraz cvičné vojny a aj 5Q nemocnicu, v CENTRAL REGIONE

Pri boji nezomierate, boj sa vás priamo nedotýka, len vám klesá wellness/zdravie. Je aj jedno ako silno bojujete, toto je iba vec či sa vojna vyhrá alebo nie, vás sa to nedotkne. Silnejšie bojujete so zbraňami, ale tie si z úvodu nekupujte, je to škoda, ste slabý aj s nimi a sú drahé a jedna zbraň sa v jednom boji minie, na 5 silných bojov za deň treda treba 5 zbraní. Ale od skillu armádneho 4 alebo 5 prečo nie, zbrane vám pomáhaju v raste vojenskej hodnosti. Kto bude nie len silný vojak, ale aj vysoká hodnosť, môže sa zúčastniť elitnej slovanskej nadnárodnej jednotky P.E.R.U.N !!

Bojujete buď z politických dôvodov v skutočných vojnách alebo iba pre liečenie v cvičných vojnách :-D.
Ktorá je aká sa musíte asi pýtať iba starších hráčov.

Pre liečenie takto, stačí dať raz BOJ a uberie vám mínus 10 zdravia, ale po aspoň jednom boji sa môžete vyliečiť v nemocnici o max +50 zdravia. Kľudne neskôr bojujte aj 4-5 krát, lebo sa vyliečite z boja a za každý boj vám rastú skúsenosti... tie sú dobré na vojenské hodnosti. Načo sú ešte presne neviem, ale zídu sa isto :-D.

Čiže niekto nekupuje ani jedlo, ráno má zdravie asi 96, lebo kleslo zo 100 pre hlad, dá si teda 4 krát fight/boj, každý boj je mínus 10 zdravie, ostane mu teda cca 56 zdravia. Ide do nemocnice, dá liečiť a má +50, čiže je na maxime = 100 zdravie. Idem do práce, pracujem pri 100 zdraví, zamestnávateľ ma miluje a dáva veľký plat.
Alebo bojovať sa aj smelo aj 5 krát denne, s jedlom a systémom končím na 50tke, ale na toto sa pýtajte starších hráčov.
(rumpil, smrtan, nathan47, andrejko, gabbrielattack a iní)


Ako bojovať ?
1. Menu - armáda. Nezabúdajte trénovať.
2. Hľadať vojny a aktívnu bitku musíte tak, že vyberiete vlaku krajiny, kde ste, aby ste našli, kde sa bojuje. Resp. ak ste doma na slovensku, tak vlajku SLOVENSKA. Musíte vidieť nie len vojnu ale aj nápis minimálne 1 aktívna bitka.Filter rusko ak ste v rusku a vyberte si tam, kde je aspoň jedna AKTIVNA BATTLE/BOJ


Potom už iba go to battlefield / bojište... jdi do boje
a klik na fight / BOJ.
Po vojne sa treba vyliečiť... profil - klik na region - dolu klik pri nemocnici na HEAL / UZDRAVIŤ SA.--------------------------------------------------------
Politika
--------------------------------------------------------

Volíte alebo ste volený. Volíte aj zo zahraničia, pri prezidentských voľbách proste meno, pri straníckych musíte pricestovať na Slovensko, lebo len člen slovenskej strany môže voliť jeho predsedu a pri najdôležitejších parlamentných voľbách volíte meno, ALE IBA DO JEDNEHO REGIONU.
Slovensko má 4 regiony a pri parlamentných voľbách volíte iba do jedného. Do toho kde sa práve nachádzate (môžete sa letenkou premiestniť) alebo ak ste v nahraničí tak do toho, z ktorého ste naposledy odišli preč.

Politika je blbá v tomto, že ak založíte stranu je to pekná vec... ale neviete ovplyvniť, kto sa do vašej strany pridá. Preto odporúčam tým na SVK vstúpiť do SLOVENSKEJ KOALICIE, to sú hlavne Slováci.-----------------------------------------
Firmy
-----------------------------------------

Konkurencia je tak tvrdá, že je ťažké začať firmu. Firma stojí 20 goldov/zlatiek, ale dobrá firma stojí 60 až 150 goldov, resp tie naj nad 300g.
Mám pocit, že v súčanosti (okt 2009) je prebytok produkcie a firiem a teda je ťažké uspieť.

Firmu si isto nezakladajte, i keď na to ešte ani nemáte prachy... pred firmou treba mať organizáciu (prečo sem už nepíšem) ale to je na dlho... Ja /rumpil/ mám organizáciu SLOVENSKY HOLDING a EKONOMICKA UNIVERZITA. (a ešte pár iných ale netreba menovať)
Ako funguje vojna presne a iné veci sa pýtajte starších hráčov ale hlavne pozorne denne sledujte novinky.
MENU - COMUNITA - NEWS

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Prvý amatérsky návod

Odoslať pre Anonymný za Št október 22, 2009 1:44 pm

október aktualizácia :-)
(kto má chuť niečo doplniť, nech mi to pošle na fore cez PMku)

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Prvý amatérsky návod

Odoslať pre Anonymný za Št október 22, 2009 1:45 pm


Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Prvý amatérsky návod

Odoslať pre Anonymný za Pi december 18, 2009 11:23 pm

vaham co toto nedat do kosa.... ktosi povedzte, lebo som na vazkach... nic lepsie moc nie je v svk...ale toto je uz slabe :-)

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Prvý amatérsky návod

Odoslať pre gabberattack za So december 19, 2009 12:52 am

Rumpil, spravim lepsi navod, len co sa vyhrabem z casovej tiesne. Zatial ho nechaj, aby som mal na com stavat.

_________________
Keep the panic!
-gabberattack-

gabberattack
gabberattack
Admin
Admin

Počet príspevkov : 627
Join date : 21.08.2009
Age : 39
Bydlisko : Stratford, Connecticut, U.S.A.

http://gabberattack.vbartos.org

Návrat hore Goto down

Re: Prvý amatérsky návod

Odoslať pre Anonymný za So december 19, 2009 1:19 am

ok...potom to ako admin hod do kosa ty teda...

Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Re: Prvý amatérsky návod

Odoslať pre Sponsored content


Sponsored content


Návrat hore Goto down

Návrat hore


 :: basket

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.