Kto je prítomný
Celkom je tu prítomný 1 užívateľ: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 anonymný.

nikto nie je prítomný

[ Zobrazi? celý zoznam ]

Najviac tu bolo súčasne prítomných 34 užívateľov dňa Ne február 07, 2010 11:02 pm.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Posledná téma

Manual pre Podnikatelov

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Goto down

Re: Manual pre Podnikatelov

Odoslať pre Andrejko za So február 13, 2010 11:48 pm

Nuž ja podnikám v Rusku. Dosť dlho a teraz začala Ruská armáda (resp. jej velitelia) vytvárať armádne firmy čo ešte nie je strašné, ale na trh vstúpilo naopak nesmierne veľa pracovných ponúk s veľkým platom a veľa ponúk s nízkou cenou výrobkov. Prosto skoro ako v americkej realite - dumpingové ceny na rozvrátenie ruskej hospodárskej triedy a ovládnutie ekonomiky.
Preto vlastne hovorím o druhej vlne robotov, ktorá v Rusku nastúpila.

Accipere quam facere praestat iniuram
Andrejko
Admin
Admin

Počet príspevkov : 1450

http://eslovensko.forumotion.net

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Towanda za So február 13, 2010 11:54 pm

tak to je ine Smile Vladne armadne firmy su dotovane casto z dani... aj v Lotyssku to tak maju, najvyssie ponuky davaju armadne firmy a pritom rozdavaju zbrane zadarmo
Towanda
Veterán
Veterán

Počet príspevkov : 543

http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/1632397

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Anonymný za Ne február 14, 2010 12:17 am

veru tak...nechcem kazit dojem z hry.... ale z 350tis usero co erep reklamu to nehra vviac ako 100-150tis živých ľudí a to je potom o čom :-(

Anonymný
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Blavak za Ne február 14, 2010 8:00 pm

chcem sa opytat - kedze uz som raz chujovinu urobil Very Happy - co sa mi oplati viac pri podniku? Zvysit kvalitu ci ziskat novu exportnu licenciu?

Blavak
Mladý občan
Mladý občan

Počet príspevkov : 21

http://www.watchem.eu/

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Towanda za Ne február 14, 2010 9:59 pm

exportna licka ma vyznam ak vies, ze budes v zahranici velmi dlhodobo konkurencieschopny a ze tam nedrbnu 99% import tax a 50% VAT alebo rovno po vojne aj embargo (pozdravujem prihoretu izraelsku vladu) ... je to riskantne. Nespecifikujes o aky podnik ide a kam by si chcel tu licku, takze konkretne neporadime.

Zvysit kvalitu je zvacsa rozumny krok, q1tiek je plna rit, q2ky su tiez plne, od 3ky hore sa da dychat aj ked odbyt niekedy viazne a na prevadzku treba odost vacsi kapital.

Kazdopadne, na tvojom mieste by som si to usetril kym pride v2 lebo potom budu produkty vznikat odlisne a uz si nebudu konkurovat len cenou (iked imho nadalej hlavne cenou) a trh bude inak diverzifikovany u nas a v zahranici. Potom uvidis.

Ak vsak nevies co s prachmi, daj radsej Uradu Vlady nez komunistom Wink
Towanda
Veterán
Veterán

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Anonymný za Ne február 14, 2010 10:57 pm

poviem to inak, každý 3ti user chce firmu a každý chce zarobiť ..

ok ale firma má 10 až 20 ľudí...kto tam teba bude robiť ,??
hm...asi len tí multáci asi :-d :-D

Opýtaj sa ľudí koľko zarábajú v tých fimách a hneď ťa to prejde.
V Erep je väčšia fun sledovanie vývoja a news... ale to často na hráča príde až neskor :-)

Anonymný
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Andrejko za Po február 15, 2010 2:19 pm

Blavak,
tak ako Towanda napísal.
... a keď pozorne prečítaš a zamyslíš sa tak ako rumpil napísal.

Vcelku ten nový modul vo verzii druhá alfa je len na povzbudenie zakladania firiem pod dojmom nových možností a zvýšenie prílevu reálnych euro za zlatky, pretože málokto si uvedomí, že sa vlastne nič nezmení len pribudne viacero druhov tortičiek.

Andrejko
Admin
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať pre silvia86 za Po február 15, 2010 6:42 pm

Ani exportna licencia ani zmena kvality, ti ziadne velke zisky neprinesu. Na tvojom mieste by som zlatky usetrila a minula inak.

To co Rumpil pise je pravda, ved kto si nechce skusit viest firmu? Zarobia len ti sikovnejsi a to tiez ziadne horibilne sumy. Ti menej sikovnejsi po chvili zistia, ze su stratovi a predaju firmu niekomu, kto si to este neskusil.

silvia86
Aktivny hráč
Aktivny hráč

Počet príspevkov : 52

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Andrejko za Ut február 16, 2010 12:09 am

Došľaka to som len ja bol taký hlupák, ktorý to s firmou skúsil až po takmer roku? A navyše napriek jednej uzavretej, kúpil som si tretiu? No aspoň to nie je len klik sem, klik tam a logoff. Je to klik sem, klik tam, klik ešte tam a tam a klik sem a potom uf, logoff.

Andrejko
Admin
Admin

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Anonymný za Ut február 16, 2010 10:56 pm

a to zabudame, že žialbohu je erep plná mulťákov a mnohých majú majitelia vo firmách...to sa potom ťažko konkuruje :-(

biznis v tejto hre láka, ale matematicky je spravny tak, že si spraví firmu každý a teda je to ekonomicky neudržateľné.

Už dávnejšie som hovoril, mať firmu by malo človek aj čosi stáť, fixný poplatok podľa Q aby tak ľudia bez zisku nie len prestali uzivať firmu ale ju aj museli dako fyzicky zrušiť....to by snad pomoholo. Napríklad 50% z nákladov späť okrem exp. licencie :-)

Anonymný
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Lubik92 za Št apríl 08, 2010 6:41 pm

Môj názor je taký, že by ozaj trebalo presvečiť ľudí. Síce neviem, ako je to tu, počas krízy s ekonomikou, ale v reálnom svete je totálny kolaps. Ceny padajú, lebo ľudia sa boja nakupovať, a tak každý stráca. Uvediem príklad:
Pracujem vo firme na obilniny. Od tejto firmy si kupuje suroviny istá pekáreň. Média vyhlásia že sa chystá kríza, tak si s pekárne nekúpim 2 chleby ako bežne, ale len jeden. (ak by tak urobilo viac ľudí, čo je isté)Pekáreň tým pádom stratí odbyt o 50%, a klesnu jej aj zisky, bude musieť prepustiť pár ľudí, a zníži kúpu obilnín s prvej firmy. Firma na obilniny bude musieť tiež prepustiť, lebo sa jej neoplatí vyrábať veľké množstvo obilia, lebo sa hromadí a jedia ho myši Smile. Prepustia aj mňa, a som nezamestnaný. Tak prečo som si radšej nekúpil s domáceho trhu dve chleby? Smile
Toto bol reálny (jednoduchý)  príklad ako funguje kríza. Treba napísať do novín, fóra, proste všetkým slovákom, nech kupujú naše výrobky, aby stúpla ekonomika. 
Lubik92
Mladý občan
Mladý občan

Počet príspevkov : 23

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Ghostbiker za Št apríl 08, 2010 7:00 pm

problém vidím jedine v tom, že ľudia nevedia, ktoré furmy sú skutočne slovenské, kdesi tu je vlákno na čisto slovenské firmy (http://eslovensko.forumotion.net/forum-f24/topic-t167.htm), ale kto sa na neho pozrie, keď aj tak ešte ani všetci podnikatelia nepridali firmu do zoznamu... a aj tak treba updateovať...

okrem toho veľa slovenských výrobcov dáva názov svojej firme anglický, čo môže odradiť kupujúceho... ale aspoň to vlákno urobiť...

btw., manuál pre podnikateľov som mal v pláne robiť, ale vzhľadom na v.2 ktorá príde sa to už neoplatí....[url][/url]

Naposledy upravil Ghostbiker dňa Št apríl 08, 2010 7:14 pm, celkom upravené 1 krát.
Ghostbiker
Veľvyslanec
Veľvyslanec

Počet príspevkov : 509

Návrat hore Goto down

Odoslať pre gabberattack za Št apríl 08, 2010 7:08 pm

Podpora domacej produkcie je fajn, musi vsak ist odtial potial. Z minulosti vieme, ze niektore firmy, akonahle nemali dostatocnu vnutornu konkurenciu, tak zacali zvysovat ceny az na neunosnu mieru (napr. letenky boli u nas na urovni 200% svetovej ceny). Vlada moze regulovat trh 2 sposobmi: 1. Posun danoveho zatazenia (clo) pre zahranicne firmy 2. Otvorenie statnej firmy, ktora bude urcovat maximalnu cenu na trhu.
100% ucinne ale nie je ani jedno z tychto moznosti, preto je v sucasnosti kombinacia oboch.
Pokial ide o vyriesenie problemov odbytu, moje 2 posledne obdobia sme ponukali dotaciu exportnych licencii vo vyske 50-75%, zial ozvalo sa nam len zopar firiem z Ceska. Slovenski podnikatelia o dotacie neprejavili ziadny zaujem.

Naposledy upravil gabberattack dňa Št apríl 08, 2010 7:09 pm, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : Typo)

gabberattack
Admin
Admin

Počet príspevkov : 627

http://gabberattack.vbartos.org

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Prohiller za Št apríl 08, 2010 7:22 pm

Z toho logicky vyplýva, že majiteľom(a aj obyvateľom) treba zabezpečiť stabilitu, čiže osloviť firmy povedzme 1-2 od každého druhu výroby, aby sa zapojili do reťazového systému firiem(povedzme 5 reťazcov, jeden pre každú q), ktoré budú mať vždy tie isté zvyklosti(s minimálnymi zmenami) so zárukou toho, že ich kríza až tak nezasiahne... Ak by sa aj ľudí podarilo naviesť na túto zaistenú sieť firiem, bol by to pre nás zisk a čiastočne(možno úplne) by to odstavilo zahraničné/nestabilné/ziskuchtivé firmy. Že vás to už napadlo?

Ako gabber písal, problém by mohol nastať u predražovania/zlacňovania, čiže závisí len od kupcov, či obetujú nejaký ten peniaz na pravý slovenský chlebík za cca 1 SKK a podporia projekt, alebo len ekonomicky pre seba kúpia chlebík od niekoho za 0,8 SKK...
Prohiller
Mladý občan
Mladý občan

Počet príspevkov : 12

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Towanda za Št apríl 08, 2010 7:43 pm

kriza ta zasiahne velmi rychlo - ak stupne cena raw materials, ide cena vyrobkov adekvatne hore... na tom nic nezmenis.

znizovanie platov v manufacturing bol celosvetovy trend, u nas vsak isiel pomalsie a stale na tom nie sme zle, lebo zaciname kopirovat rast platov, ktory sa deje teraz... Pritom u nas je o zamestnancov v Manu velky dopyt, az na Rumpila zial nikto o nich nebojuje ponuknutim adekvatnej mzdy.

Zial mam taku skusenost, ze len par starsich hracov si moze dovolit priplatit za domace vyrobky - a osobne v tom nevidim uzitok, trhova ekonomika bude fungovat len a len ak budeme kupovat tie najlacnejsie veci - iba tak donutime podnikatelov, aby zvazili svoju marzu.
Towanda
Veterán
Veterán

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Anonymný za Št apríl 08, 2010 8:33 pm

toto vsetko funguje pri krajine s aspon 1000 eludmi, nie multakmi... bez toho to spravne fungovat nebude, lebo optimum produkcie je 10 az 20 ludi co je pri 500 eludoch, kde je tak 200 zivych proste problem....

ceny idu podla trhu, ale na slovensku mat napr dve q4 q5 firmy ako konkurencia sa teraz neda... teda vsetko je v tom ze volajme kamaratov do tejto hry a potom to bude ok :-)

Anonymný
Anonymný

Návrat hore Goto down

Odoslať pre richmajster za Št apríl 08, 2010 11:02 pm

Tak som sa tiež pustil do "podnikania". Smile Otvoril som malú zbrojovku. Budem sa snažiť, aby boli zamestnanci spokojní s platmi a zo zisku postupne vytvárať zásoby zbraní pre prípad, že sa budeme musieť brániť. V tom prípade ochotne rozdám všetko čo bude k dispozícii (aj keď len Q1). Ceny zbraní čo pôjdu na trh sa budem snažiť tiež držať čo najnižšie, aby si čo najviac slovákov mohlo dovoliť kúpiť aspoň pár zbraní a nebojovať stále v TW len holými rukami. Tak dúfam, že mi tá "neziskovka" nekrachne hneď na začiatku. Smile
Tak isto ochotne pomôžem každému Slovákovi-začiatočníkovi vo firme, ktorý má problém s wellnessom. Stačí sa ozvať, ale musím vidieť aktivitu.
Hádam sa nám spoločnými silami podarí vytvoriť kvalitnú win-win stratégiu.

http://www.erepublik.com/en/company/jr-weapons-90-wellness-229523
richmajster
Mladý občan
Mladý občan

Počet príspevkov : 28

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Towanda za Št apríl 08, 2010 11:04 pm

docela funny, kazdy si stazuje, ze u nas nie je dost zamestnancov co by robili v manufacturing... a hla, naplnit q1 firmu nie je vobec tazke! Ono sa ludom nechce robit vo vyssich q - hoci mozu pracovat za lepsie prachy Smile
Towanda
Veterán
Veterán

Návrat hore Goto down

Odoslať pre Sponsored content

Sponsored content

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Zobraziť predchádzajúcu tému Zobraziť nasledujúcu tému Návrat hore