Kto je prítomný
Celkom je tu prítomných 3 užívateľov: 0 registrovaných, 0 skrytých a 3 anonymných.

nikto nie je prítomný

[ Zobrazi? celý zoznam ]


Najviac tu bolo súčasne prítomných 34 užívateľov dňa Ne február 07, 2010 11:02 pm.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Posledná téma

My Land aneb nové změny ve hře, hvězdné datum 1,175

Goto down

My Land aneb nové změny ve hře, hvězdné datum 1,175

Odoslať pre Jakub Bucek za Po február 07, 2011 4:42 pmNeuběhlo ani 24 hodin a jsem tu zpátky. A nemůže za to nikdo jiný, než náš slavný eŘek Platon.

Dnes si pro nás připravil opět nové změny ve hře a nejedná se jen o kosmetické úpravy, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Bez jakéhokoliv upozornění předem jsme se probudili (aspoň my, co stáváme nejdřív v 10 hodin) do úplně nového esvěta.Všechno je jinak a z každého hráče se stal takový malý developer, starosta a velkotovárník v jednom.

Ale pojďme na to postupně. Nejprve si samozřejmě všimnete změněného menu.

Když se odvážíte kliknout na My Land, naskytne se vám nový pohled na své statky.Uvidíte nově přehled svých firem i firem ostatních hráčů (někteří hráči mají skutečně pěkné městečka).


Největší změna však přichází v nakupování nových firem:

Za prvé musíte mít volný pozemek, protože dá rozum, že továrny nemůžete stavět na vodě. Do začátku dostali všichni hráči 3 pozemky zdarma (děkuji mockrát Plato). Pokud vyčerpáte tyto 3 volné sloty, můžete si koupit nové pozemky, ale pozor, stojí 1.000 peněz lokální měny.
(Zde je místo na úvahu. Pokud si všimnete obrázku níže, tak jelikož jsem teď v Londýně, stojí mě pozemek 1.000 GBP a vás, kteří jste v Československu, stojí 1.000 SKK. Přitom obě měny nemají stejný kurz vzhledem ke goldu. To mě přivádí k myšlence nakupovat pozemky v zemích se slabou měnou - i když vzhledem ke zvýšené poptávce těchto měn by mohly postupně tyto měny sílit.)Za druhé zlevnilo pořízení nové továrny. Už nemusíte mít 20+20 goldů, ale stačí jen 10 goldů a volný pozemek (který však v konečném součtu může vyjít dráž jak 10 goldů).Určitě se tu najdou i takoví, které zajímá, jak to bude s prodejem firem.
Když se rozhodnete prodat firmu, tak pozemek zůstává vám, a tudíž kupující musí mít vlastní pozemek (je to trochu na hlavu, kdo kdy viděl stěhující se továrny?).

Pozemku se nedá nijak zbavit, ani ho prodat. Prostě je navždy svázaná s vaší osobou.


A jaký to má vlastně všechno důsledek?

Zdá se, že Plato chce spravit to, co nadrobil svým neuváženým nakupováním na lokálních trzích za padělané bankovky.

Měnu, za kterou koupíte pozemek, prostě schramstne systém a víckrát jí ve hře neuvidíme (dokud si neusmyslí Plato, že zase vyjede nakupovat). Tudíž by mělo dojít k redukci místních měn po celém světě. Ale má to háček, musí na Platovu hru přistoupit i hráči a kupovat ve velkém pozemky, jinak ani toto opatření nebude lék na hyperinflaci, která nám zde vznikla.

Jako druhotný efekt nám tu vzniká i nové podmínky pro začínající podnikatele. Sice je dobré, že mladší hráči budou mít lepší přístup k vlastním firmám, avšak opět se dotýkáme tématu nadprodukce. Už teď to vídáme na každém rohu, že dělba práce v esvěte přestává fungovat a každý si pomalu vyrábí všechno, co potřebuje - jídlo, zbraně. Jak do tohoto stavu zasáhne nový příliv podnikatelů?

Asi bude stále těžší a těžší najít práci, protože zboží na trhu se nebude hnout, až přijde zase Plato a máme tu zase příliv nelegální měny.

Jen čas ukáže, jestli se systém uzdraví nebo si jen hráči stoupnou z louže pod okap.


Více se dozvíte na oficiálním fóru hry!

-----
Zajímavé články:

Obnovenie spoločného federálneho fóra
Slovenský článek informující o znovu zprovoznění československého fóra.

Active citizens (voters) of the eWorld and WP limit
Článek psaný anglicky se statistikami voličů v esvětě. Navíc se zabývá otázkou limitu zdravotních balíčků.

-----
Předchozí články:

S čistým štítem!
-----
A protože se stále nikdo nepřihlásil jako můj pomocník, tak opakuji svoji výzvu, že vezmu kohokoliv, kdo má 2 ruce a jednu hlavu a žádný osobní život.
Jakub Bucek
Jakub Bucek
Nováčik
Nováčik

Počet príspevkov : 7
Join date : 16.06.2010
Bydlisko : Bruntal

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.