Kto je prítomný
Celkom je tu prítomný 1 užívateľ: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 anonymný.

nikto nie je prítomný

[ Zobrazi? celý zoznam ]


Najviac tu bolo súčasne prítomných 95 užívateľov dňa St október 02, 2019 8:36 am.
Prihlásenie

Zabudli ste svoje heslo?

Posledná téma

Cestou k dokonalosti - 1. časť

Goto down

Cestou k dokonalosti - 1. časť Empty Cestou k dokonalosti - 1. časť

Odoslať pre Jan Parma za So máj 14, 2011 10:21 pm

Zdravím Ťa občan eČSFR,

Prinášame Ti sériu článkov v ktorých sa dozvieš viac o eRepublik a o eČSFR. Dúfame, že Ti táto príručka zodpovedá väčšinu otázok týkajúcich sa hry a poskytne veľa užitočných informácií, pretože rovnako ako v reálnom svete ani tu nie je núdza o veľké vojny, podvody, zrady a politické kampane...

Vstupuješ do sveta eRepublik kde si každý hráč určite nájde to svoje. Charakterový vývoj závisí na individuálnych preferenciách a je len na Tebe či sa rozhodneš pre kariéru politika, vojaka, novinára, podnikateľa alebo kohokoľvek iného...
Nevieš pre ktorú z nich sa rozhodnúť?
Nemusíš sa obmedzovať len na jednu – aj politik môže byť skvelý novinár, či vojak može byť úspešný podnikateľ. Výber jednej z ciest rozvoja neobmedzuje ostatné oblasti.
Takže spýtaj sa sám seba - "Kto chcem byť v budúcnosti???"Politik...

Od začiatku sa snaží držať krok s vývojom politických udalostí. Číta články aby sa udržal v hlavnom dianí, navštevuje fóra a používa vo veľkej miere komunikačné programy (IRC, skype...). Je aktívny, veľa komentuje, diskutuje a drží sa v centre diania.
Doménou politikov je účasť vo voľbách, ktoré sa konajú trikrát do mesiaca na post Prezidenta eČSFR (vždy 5. v mesiaci), Prezidenta politickej strany (vždy 15.) ako aj na pozíciu Kongresmana (vždy 25.). Po nástupe do vedúcej funkcie je ale potrebné venovať dostatok času eRepublik. Životopis každého dobrého politika obsahuje určite dosiahnutie každej zmienenej pozície.

Vojak...

Ak chceš byť vojakom, nieje podmienkou sa učiť vojnovú stratégiu. Stačí sa pripojiť k vojenskej skupine, kde stretneš veľa skúsených hráčov, ktorí Ti určite poradia .
Zarobené peniaze prevažne používa na obnovu zdravia a nákup zbraní.
Prikladá väčšiu dôležitosť pravidelnému cvičeniu, skôr ako hádzanie s pištoľou.
Tí najlepší sa možu stať veliteľmi vojenských skupín ako aj Ministrom obrany.

V súčastnosti posobia na územi eČSFR tiete vojenské skupiny:

Slavic Union Armed Forces (SUAF)
Perun SK
Moravský Praporec

Vstupom do jednej z vojenských skupín získaš viacero výhod od dotácií, cez získanie kontaktov až po začlenenie do komunity.

Podnikateľ...

Jeho prioritou je zarábanie peňazí. V prvom rade robí všetko pre to aby si založil svoju vlastnú spoločnosť kde za účelom zisku zamestnáva iných občanov. Špekuluje na menovom trh a sleduje vývoj zahraničných trhov ako aj kolísanie cien. Byť podnikateľom vyžaduje skutočnú potrebu myslieť a využívať svoje zdroje efektívne. Snaží sa držať krok s aktuálnou situáciou na trhu. Dobrý podnikateľ je dokonca zbehlý v medzinárodnej politike, rozumie dôsledkom prehier či víťazstiev bitiek. eRepublik ekonomika je totiž neoddeliteľne spojená s vojnami. Dobrý podnikateľ sa može stať aj Ministrom financií a získať tak kľúč od jednej z najmocnejších inštitúcií v eČSFR Slovenskej (Českej) Národnej Banky.

Novinár...

Pre dosiahnutie zodpovedajúcej úrovni zakladá svoje vlastné noviny. Poplatok za zriadenie sú 2 kúsky zlata. Dobrá žurnalistika vyžaduje vynaloženie veľkého množstva času. Píše o čomkoľvek, čo je v súlade s pravidlami eRepublik, záleží len na Tebe aké témy sa budú prezentovať v Tvojích novinách. Pravidelne číta komentáre pod článkom a je taktiež veľmi imúnny voči kritike.
Snaží sa prechádzať z týždenníkov na častejšie publikovanie. Námety ako aj informácie k svojím článkom čerpá zo zdrojov ako sú fóra alebo komunikačné programi ako Skype či IRC. Výberom tejto cesty sa občan stáva rýchlo rozoznateľný a zapamatateľný v hre.

Veľvyslanec...

Ak chceš reprezentovať eČSFR medzinárodne staň sa veľvyslancom. Oficiálny veľvyslanec je schválený ministerstvom zahraničných vecí. Veľvyslanec musí poznať situáciu v danej krajine ak aj získať kontakty vo vláde, či vo vojenských skupinách. Veľké plus je dobrá znalosť angličtiny ako aj materinského jazyka eVlasti v ktorej posobí. Denne číta noviny, sleduje fórum a komunikuje s občanmi.
Najlepší veľvyslanci možu neskor posobiť v pozícii Ministra zahraničných vecí

Budovateľ komunity...

Jeho primárnym cieľom je získavanie nových občanov do eČSFR. eČSFR prezentuje na internete ako aj v iných médiách pomocou rôznych spôsobov.
Za určitý počet získaných hráčov je ohodnotený medailou Society Buildera ako aj roznymi finančnými benefitmi, ktoré sú taktiež veľmi zaujímavé.
Pozvaním ľudí do hry zvyšuje vojenský a ekonomický potenciál krajiny.

Špión...

Táto cesta je určená pre elitu. Avšak ak máš pocit, že Tvoje schopnosti sú na vysokej úrovni tak dotoho. Začína ako obyčajný pozorovateľ, vyhľadáva dôležité osoby v nepriateľskej krajine a snaží sa nadviazať kontakt, získať dôveru a prístup k doležitým informáciám. To mu umožní informovať vládu o plánoch ako aj pohyboch nepriateľa. Špióni sú často spojení s rôznymi vojenskými ako aj politickými skupinami.

Je na každom z nás sa rozhodnúť čo chceme dosiahnúť vo svojom eŽivote a verím, že tieto informácie pomožu k Tvojmu rohodovaniu. Ďalšie diely tejto príručky Ti pomožu pochopiť viaceré doležité súčasti eŽivota.

Jan Parma
Aktivny hráč
Aktivny hráč

Počet príspevkov : 60
Join date : 07.02.2011

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.